+420 321 752 111
Firemní novinky

Colognia spolu se svými partnery hledá ekologickou cestu

Colognia spolu se svými partnery hledá ekologickou cestu

Udržitelnost je a bude nejdůležitější téma další dekády v obalovém průmyslu. Změny klimatu, nárůst odpadů a samotné chápání těchto problémů, již nyní znamená změnu v chování spotřebitelů.

Se společností Avery Dennison vás chceme seznámit s novinkou, která má pozitivní dopad na životní prostředí a vy jí máte na dosah ruky.

Lehčí, tenčí, recyklované, méně škodlivé obaly budou v blízké budoucnosti převažovat. Obalový průmysl šetrný k životnímu prostředí v duchu celkové udržitelnosti je v Evropě na vzestupu, i díky nárůstu uvědomělých spotřebitelů.

Zpřísňují se vládní zákony a předpisy, jak na úrovni států, tak i Evropské Unie vedoucí ke snižování skleníkových plynů a odpadů. Colognia tento trend podporuje a ve spolupráci s naším dodavatelem Avery Dennison používá jeho recyklovaný papír MC FSC Recycled, který je vyroben ze 100 % odpadu, avšak jeho vlastnosti pomáhají dosahovat cíle udržitelnosti bez kompromisů. Recyklované papírové obaly nabízejí podobnou bělost, jas a neprůhlednost a vyrábí se bez bělení chlorem.

Co to znamená konkrétně?

Použití recyklovaného papíru dochází ke snížení množství vody, stromů a snížení emisí skleníkových plynů a odpadu. Pokud budete používat recyklovaný papír, snížíte spotřebu biologických materiálů až o 59 %, což je ekvivalent úspor 1 867 stromů (počítáno na 1 milion metrů čtverečních). Zachováte přírodní zdroje snížením spotřeby vody až o 31 %, což odpovídá ročním úsporám pitné vody pro 4.059 osob! Snížíte emise skleníkových plynů o 20 %, což je ekvivalent 20 vozů odstavených z provozu po dobu jednoho roku. Snížíte produkci odpadů o 16 %, což je ekvivalent eliminace ročního odpadu produkovaného 21 domácnostmi.

Benefity pro nás - tiskaře

Pro nás to znamená, být o krok napřed před konkurencí, odlišit se a nastavit nové standardy v konkurenčním prostředí. S použitím MC FSC Recycled dosahujeme výjimečné kvalitu tisku (Flexo, ThermalTransfer), rychlosti konverze, přičemž máme vyšší bělost a srovnatelnou opacitu s nerecyklovaným materiálem vedoucí k živějším barvám.

Jaké jsou výhody pro naše zákazníky?

Vrchní materiál je vyroben ze 100 % recyklátu s použitím až 30 % vláken z podložky z etiket. Není nutné měnit proces etiketování. Díky programu na recyklování podložky může být podložka využita ke znovuvýrobě vrchního materiálu. Produkty mají moderní polomatný vzhled bez odlesků. Z pohledu ceny se bavíme o mírném navýšení, nicméně v řádu jednotek procent na surovém materiálu. Je možné také přesně spočítat výrobní úsporu na zákazníka.

MC FSC Recycled

  • Nejdostupnější “ZELENÝ” materiál
  • Pomůže splnit ekologické cíle vašich zákazníků
  • Vrchní materiál 100 % z recyklátu (30 % podložky)
  • Polomatný vzhled

Více informací zde

Jak můžete pomoci přírodě více?

Získejte podrobnější informace o recyklaci podkladového silikonu z etiket. Naši partneři ho za jasně daných podmínek od vás mohou zdarma odvézt a recyklovat pro další využití.

Kontaktujte nás a získejte podrobnější informace o recyklaci podkladového silikonu z etiket. Naši partneři ho za jasně daných podmínek od vás mohou zdarma odvézt a recyklovat pro další využití.

 

Sdílejte článek na sociálních sítích