+420 321 752 111

Kofola

Kofola je tradiční, československý kolový nápoj nezaměnitelné chuti a aroma vyráběný již od roku 1960. Letos jsme tiskli nápoje z edice Májová s těmito příchutěmi -  angrešt, malina, meloun, broskev, original CZ a original Sk, jedná se o shrink sleeve materiál PVC 45 mic.

Historie Kofoly

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů v Evropě. Její příběh začal psát Kostas Samaras, patřící k Řekům, kteří po druhé světové válce prchali před občanskou válkou ve své zemi. Do Československa přišel jako osmiletý, musel žít se sourozenci v dětském domově, protože jeho rodina byla rozdělena po celé Evropě. Přesto zde zapustil kořeny a stal se nakonec významným podnikatelem nejen krnovského regionu.


V roce 1993 koupil v privatizaci malou sodovkárnu státního podniku Nealko Olomouc v Krnově a zahájil výrobu sycených nápojů pod původním názvem SP Vrachos s. r. o. Ta se stala prvním kamenem budoucí expanze. V roce 1996 došlo k založení dceřiné dopravní společnosti SANTA - NÁPOJE KRNOV. Tento rok je také považován za oficiální vznik společnosti Kofola, jak ji známe dnes. Rok 1998 je v Kofole charakteristický technologickým rozvojem a vstupem na slovenský trh. V roce 1999 byla představena značka Jupí.

V roce 2002 od farmaceutické společnosti Galena z koncernu IVAX koupili pozapomenutou značku Kofola za zhruba 215 milionů korun. Skupina Kofola dnes zaměstnává 2 300 lidí, má osm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku a zaměstnává více než 2300 lidí, z toho asi 700 v Česku. K výrobkům firmy patří kromě Kofoly ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. 

Více informací o společnosti Kofola zde

Mám zájem o podobné řešení