+420 321 752 111
Ocenění a certifikace

Colognia je zase první!

Certifikace.jpg

V Colognii, jako ve většině středních a větších firmách, každoročně procházíme kontrolou udržování systému ISO:9001, ISO:14001 a do konce loňského roku i OHSAS:18001. Zatímco jsme dvě první normy v roce 2017 vyměnili za jejich nově vydanou verzi a aplikovali jsme množství změn v řízení podle jejich požadavků, s integrací normy OHSAS jsme museli počkat do roku 2018, kdy vyšla její nová verze pod číslem ISO:45001.

Oproti své starší sestře vznáší nová norma přísnější nároky na začlenění zaměstnanců do zlepšování a hodnocení a klade velký důraz na otevřenost společnosti vůči novým podnětům a připomínkám.

Na těchto věcech bychom pracovali i nebýt normy, každopádně nám pomohly k tomu, získat jako jedna z prvních firem v republice tuto novou certifikaci. Pro představu, první poradci se začali zaškolovat v prosinci, kdy my už byli připraveni. Papíry ale nejsou všechno, takže velmi důležitou věcí, která k certifikátu přispěla, byla i ochota a vstřícnost všech zaměstnanců, kdy sami auditoři byli příjemně překvapeni (po zkušenostech v jiných firmách).

A co je v rámci nové normy jinak? Připravte se na to, že se může objevit schránka pro náměty a připomínky, označená a všem na očích. Také plánujeme, že vás na základě vašich podnětů budeme systematičtěji informovat o tom, jak podnět dopadl a co se bude dít dál. Doufáme, že se nám v následujícím období podaří požadavek normy rozpracovat tak, aby se z papíru přenesla mezi lidi – protože z tohoto důvodu to děláme.

Denisa Hanusková

Sdílejte článek na sociálních sítích