O Colognia press

Žijeme nejen v samolepkách zalepení už víc jak 27 let, během kterých jsme vyrostli v jednu z největších tiskáren v České republice s širokým sortimentem výrobků. Je tedy jasné, že už se jen tak neodlepíme.

Produkty

Portfolio našich produktů zahrnuje širokou škálu samolepicích etiket, flexibilní obaly, shrink sleeve obaly, potisk laminátů i speciální tisky z role na míru klientům.
Pro lepší orientaci můžete také využít inspirace na základě segmentově členěného portfolia.

Oborová řešení

Dodáváme své produkty v rámci širokého spektra zákazníků. Každé oborové řešení má svá specifika a speciální potřeby. Zkušenosti, získané za dobu existence tiskárny Colognia press, jsou naším jedinečným vkladem do profesionální spolupráce s mnoha různorodými klienty.

Technologie

Používáme nejlepší mašiny na světě, které obsluhují skuteční mistři svého řemesla. Na naší kvalitě je to vidět. 

CS EN DE
Zákaznická podpora +420 321 752 111
Instagram Facebook LinkedIn
Logistika

Logistika

V dopravě, logistice a skladovém hospodářství je primárním cílem doručit nepoškozenou zásilku adresátovi nebo označit produkt či balení jedinečným způsobem. Je potřeba dodržet správnost údajů a informací na etiketě s ohledem na podmínky skladování či dobu přepravy. V oboru logistiky nejde ani tak o grafickou náročnost produktů jako spíše o maximálně funkční řešení.

Logistika a naše produkty

Etikety pro logistiku vyrábíme nejčastěji ve variantě bez tisku v požadovaném formátu a materiálu podle potřeb zákazníka, případně jako grafické etikety. U těchto druhů etiket je většinou ponecháno volné místo kvůli následnému dotisku v provozech zákazníka, s variantou možného opatření ochranným potiskovatelným lakem. Vždy je potřeba si před samotnou výrobou definovat druh a účel daného produktu. Jsme schopni vám pomoci s realizací od začátku do konce.

Používané technologie

Etikety v logistice jsou v naprosté většině určeny pro další dotisk. Ten je možné aplikovat pomocí TTR, laserové nebo inkoustové tiskárny v závislosti na potřebách či technologiích zákazníka. Pokud chcete ušetřit čas a náklady spojené s dotiskem, lze využít oblíbenou technologii digitálního tisku. V takovém případě nabízíme realizaci malých i větších nákladů, variabilní data, vysokou kvalitu tisku – poskytneme vám unikátní etikety na míru a natiskneme požadovaný text anebo grafiku za vás.

Dotisk v laserové tiskárně

Pro dotisk v laserové tiskárně se využívají etikety v arších a samolepicí materiál určený přímo pro tento typ potisku. Při výrobě je důležité zvolit správnou tiskovou podložku a ideálně na ní dodržet bezpečnostní okraje. Ty zamezí případnému vytékání lepidla a znečištění tiskárny.

Dotisk v TTR tiskárně

U dotisku v termotransferové tiskárně můžete zvolit buď TTR pásku nebo přímý dotisk. Dotiskem přes pásku je možné potisknout takřka každý materiál, jen je vždy potřeba dbát na správnost použité pásky. Pro přímý dotisk se používají thermo etikety, které po zahřátí tiskovou hlavou prokreslí barvu na povrch. Tento typ etiket najde využití zejména v potravinářském průmyslu či na spotřebním zboží – tedy obalech s krátkou dobou životnosti.

Dotisk v inkoustové tiskárně

U dotisku pomocí inkjetu se jedná o nástřik barvy na etiketu a často se tímto způsobem tisknou identifikační parametry jako je např. čárový kód, QR kód či jiný unikátní kód, případně datum výroby/spotřeby.

Kam dále?

Jsem Vám k dispozici

Potřebujete poradit s výběrem technologie, finalizace nebo s čímkoliv dalším?
Volejte zákaznické centrum +420 321 752 111 nebo kontaktujte naše odborníky.

Instagram Facebook LinkedIn
26
1996-2023
© 2023 Colognia press, a.s.
Developed by KREATURA.CZ