O Colognia press

Žijeme nejen v samolepkách zalepení už víc jak 27 let, během kterých jsme vyrostli v jednu z největších tiskáren v České republice s širokým sortimentem výrobků. Je tedy jasné, že už se jen tak neodlepíme.

Produkty

Portfolio našich produktů zahrnuje širokou škálu samolepicích etiket, flexibilní obaly, shrink sleeve obaly, potisk laminátů i speciální tisky z role na míru klientům.
Pro lepší orientaci můžete také využít inspirace na základě segmentově členěného portfolia.

Oborová řešení

Dodáváme své produkty v rámci širokého spektra zákazníků. Každé oborové řešení má svá specifika a speciální potřeby. Zkušenosti, získané za dobu existence tiskárny Colognia press, jsou naším jedinečným vkladem do profesionální spolupráce s mnoha různorodými klienty.

Technologie

Používáme nejlepší mašiny na světě, které obsluhují skuteční mistři svého řemesla. Na naší kvalitě je to vidět. 

CS EN DE
Zákaznická podpora +420 321 752 111
Instagram Facebook LinkedIn
Chemický průmysl

Chemický průmysl

Etikety a sleevy na chemických přípravcích podléhají bezpečnostním a legislativním požadavkům, které musí splňovat. Tyto typy produktů často čelí náročným vnějším vlivům jako jsou vlhkost a mastnota, mnohdy se setkáváme s atypickými tvary balení a objemy různých velikostí. V Colognia press jsme schopni najít jakékoliv řešení pro váš obal.

Specifika obalů pro Chemický průmysl

Výrobky pro chemický průmysl jsou označené celou řadou bezpečnostních prvků podle typu produktu. Jedná se o různé bezpečnostní piktogramy a symboly na povrchu (výstražné trojúhelníky, kruhy či kosočtverce). Toto značení vyžaduje obvykle více než jen použití klasického tisku. Bezpečnostní prvky vyrábíme i ve 3D provedení tak, aby byly jasně zřetelné a hmatatelně vystouplé. Toho docílíme použitím rotačního sítotisku a speciální tiskové substance.

Druhy obalů pro Chemický průmysl

Primární funkcí označení na obalech pro chemické výrobky je jejich odolnost a přenos důležitých informací ohledně použití a složení produktu. Nejčastěji se využívají grafické etikety, další možností jsou etikety bez tisku, určené pro budoucí dotisk v provozu zákazníka. Vzhledem k velkému množství informací požadovaných ve sdělení na etiketě jsou oblíbenou a často volenou variantou peel-off etikety, které řeší nedostatek místa díky potisku až 3 po sobě jdoucích vrstev včetně možnosti tisku do lepidla. U produktů pro domácí hygienu je ideálním řešením shrink sleeve, který se dá efektivně aplikovat na produkty různých neobvyklých tvarů jako např. lahve, dózy či kanystry.

Peel-off etikety i shrink sleeve obaly přináší velkou přidanou hodnotu také pro marketingové účely – přidávají produktu na jeho atraktivitě, maximalizují využití povrchu obalu po grafické i obsahové stránce. Kontejnery, sudy a cisterny naproti tomu vyžadují velkoformátové etikety s důrazem na dlouhou životnost a mechanickou odolnost.

Používané technologie

Naši zákazníci využívají technologii digitálního tisku pro tisk malého objemu sérií s variabilními a specifickými daty, jako jsou např. číselné řady, jedinečné QR nebo EAN kódy. Zároveň nabízíme možnost tisku na flexotiskových strojích pro větší objemy (obrátkové zboží, etikety na sudy a cisterny). Maximální šíře tisku u flexotiskových strojů je 440 mm, u digitálního tisku je to 330 mm.

Používané materiály

Materiály pro výrobu etiket v chemickém průmyslu se volí vždy podle požadavků a účelu daného obalového řešení. Kromě odolnosti vůči chemickým vlivům a mechanickému poškození je často potřeba, aby etiketa dokázala eliminovat pronikání UV záření do samotného produktu. S tím si dokáže efektivně poradit varianta zušlechtění pomocí UV odolné laminační fólie.

Galerie

Etikety pro chemický průmysl | Draslovka Etiketa pro drogistický průmysl Etiketa pro drogistický průmysl Etiketa pro drogistický průmysl Bike WorkX – Chain Star Extreme 1 l.jpg

Kam dále?

Jsem Vám k dispozici

Potřebujete poradit s výběrem technologie, finalizace nebo s čímkoliv dalším?
Volejte zákaznické centrum +420 321 752 111 nebo kontaktujte naše odborníky.

Instagram Facebook LinkedIn
26
1996-2023
© 2023 Colognia press, a.s.
Developed by KREATURA.CZ