+420 321 752 111
Pomáháme

Cyklo Scott

V prostředí české vrcholové cyklistiky team působí více než 15 let a je jednou z mála stálic domácí cyklistické scény s tak bohatou historií a sbírkou sportovních úspěchů. Honza Slavíček je manažerem teamu a zároveň šéftrenérem. 

V roce 2017 jsme se rozhodli podpořit sportující mládež, a to prostřednictvím Expres CZ-Scott Team Kolín, který byl založen v roce 2000 bývalým výborným závodníkem Honzou Slavíčkem. Charakteristické znaky, které přetrvávají od počátku činnosti teamu, zůstávají neměnné a zároveň vytváří koncepci dlouhodobé práce a image teamu. Jsou to zejména:

  • Práce s mládeží a její všestranný cyklistický rozvoj.
  • Podpora města Kolína.
  • Kombinace disciplíny cross-country horských kol a cyklokrosu.
  • Vrcholové ambice a snaha o prosazení nejen v ČR, ale i na mezinárodní scéně.
  • Pořadatelská činnost.
cyklo_scott.jpg

Současnost

V současné době funguje team na třech úrovních věku a výkonnosti. A-team dospělých závodníků a vybraných juniorů, mládežnická skupina od žákovských po juniorské kategorie a přípravka dětí ve věku 7-12 let. Cílem naší práce je tedy představit cyklistiku dětem, vytvořit jim zázemí a podmínky pro jejich sportovní rozvoj a v případě jejich zájmu a odpovídající výkonnosti jim umožnit rozvíjet sportovní kariéru i v dospělosti.

Hlavními partnery teamu jsou v sezóně 2017 dopravní společnost Expres CZ, Scott a město Kolín. Díky jejich podpoře mají závodníci A-teamu špičkové vybavení a zajištění a mohou se tak účastnit i vrcholných světových akcí typu světové poháry, mistrovství Evropy, mistrovství světa. V sekci A-team si můžete prohlédnout závodní kola Tomáše Paprstky a Honzy Nesvadby.

Pořadatelská práce

Kromě samotného fungování teamu se zabýváme pořadatelskou činností. Za spolupráce s městem Kolín se opakovaně vrací nejvyšší domácí cyklokrosová soutěž do kolínského lesoparku Borky. Zde se také uskutečnily 3 úspěšné ročníky domácího šampionátu, ten poslední z nich v roce 2016. Pec pod Sněžkou je v letní sezóně hostitelem další námi pořádané akce Bike víkend MTB. Zde se spojuje vrcholová cyklistika v podobě Českého poháru MTB cross-country s cyklistickým závodem pro veřejnost.

Více na www.exprescz-scott.cz