+420 321 752 111
Tiskové technologie

Etikety na „trendy“ materiálech

Packaging Herald 12_2018_05.JPG

Etiket existuje celá řada, ale v současnosti patří k nejvýraznějším typům konvenční grafické etikety (před aplikací je na ně nutné nanést lepidlo) a samolepky. 

Z moderních typů si zákazník oblíbil především smrštitelné etikety (shrink sleeves) či neodstranitelné IML (z důvodu technologického zpracování tvoří jednotu s obalem, plastová etiketa je „zalita“ do materiálově identického obalu). S rozšiřujícím se paděláním produktů mají stále větší uplatnění i různé typy bezpečnostních etiket. 

Velmi flexibilně na všechny tyto výzvy reaguje kolínská společnost Colognia press, která pokračuje v nastolené cestě přinášet zákazníkům nová řešení, včetně využívání dnes tolik žádané personalizace. Zároveň používá materiály, které jsou v souladu s trvale udržitelným rozvojem, tedy především materiály s FSC certifikací. S touto problematikou souvisí i vývoj a testování nízkomigračních barev. Společnost ale reaguje i na další aktuální environmentálně pozitivní poptávku po zvyšování využití recyklovaných materiálů. V současnosti v Colognia press připravují testy na samolepicí materiály, které jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů.

Více v elektronické verzi časopisu zde:

Sdílejte článek na sociálních sítích