+420 321 752 111
Tiskové technologie

Každá výroba může být efektivnější

CP_plantyst-page-001.jpg
Plantyst nabízí řešení pro stálé zlepšování výroby nejen pro tiskárny. Charakterizují jej přesná data a pravidelný rytmus, bez kterých se efektivní výroba neobejde. V naší tiskárně se toto řešení vyvíjelo a používá již od roku 2011. Více se dočtete v posledním čísle (21) Novin pro grafický průmysl.

Efektivní řešení Plantyst si vybojovalo v roce 2017 1.místo v kategorii Výroba a prodej, zpracovatelský průmysl a distribuce komodit a v roce 2018 1.místo v kategorii Výroba a zpracovatelský průmysl v soutěži Microsoft Awards, která každoročně oceňuje nejlepší a nejinovativnější projekty pro zákazníky v České republice.

Své zákazníky má i v polygrafickém odvětví. Jedním z nich je i tiskárna Colognia press, která jako řada dalších firem kontolovala produktivitu prostřednictvím stanovených norem a sledováním výkonu zakázek. Normy ale k jednotlivým zakázkám nevytvářely prostor pro růst a a staly se tak paradoxně brzdou pro zlepšování a rozvoj jednotlivců, týmů i celé společnosti. Po instalaci Plantyst boxu již po třech měsících mělo vedení firmy k dispozici přesná data o využití výrobních kapacit. Samotné měření ale nezajistilo stálé zlepšování výkonnosti. Největší podíl na zlepšování měly změnyve způsobu práce s lidmi, úpravy v motivaci jednotlivců a přerod od cílů jednotlivců k cílům týmů. Do výrobní haly byly umístěny infopanely zobrazující aktuální stav a průběh směny. Všichni díky tomu mají přehled o stavu a procesu výroby. Data jsou stále dostupná 24 hodin denně, 7 v dní v týdnu. Informace jsou 100 % objektivní. 

Sdílejte článek na sociálních sítích