+420 321 752 111
Firemní novinky

Nechali jsme se inspirovat na konferenci Plantystu

Den plny inspirace 2019 1.jpg

Naše sousedská firma Plantyst pořádala již v pořadí 5. ročník konference Den plný inspirace v sídle Microsoftu v Praze na první jarní den 21.3.2019.

Dostali jsme také pozvání a rádi jsme se této inspirativní konference s podtitulem „VÝROBA V DATOVÉM VĚKU- Analytika v každodenní praxi výrobního ředitele. Jak pomoci lidem, aby mohli být lidmi i v práci“ zúčastnili.

Keynote měl špičkový spíkr – Michal Šrajer, kdo se trochu orientuje, ví, že je Michal prvním Chief Happiness Officerem u nás v ČR. Jeho přednáška byl skvělý start a výkop do celého dne, zjistil při svém cestování s rodinou po celém světě, že štěstí v práci vám nepřinese skvělý open space, ani ovoce neomezeně, případně posilovna na každém patře, ale že jsou to především vztahy mezi lidmi, smysl práce a ty mohou vést ke společnému růstu. Aneb – jak říká Michal: „Chtěl bych co nejvíc lidem pomoci, aby mohli být lidmi i v práci…“

Emil Němeček z ústecké firmy České filtry překonal svou komfortní zónu, když poprvé v životě vystoupil veřejně na konferenci a vyprávěl o své osobní cestě a o tom, že ego je výborný pomocník, ale i kouzelník s iluzí, který nás snadno namotá na svět tužeb, jež nás činí na chvilku šťastnými.

Gabriela Culík Končitíková z Nadace Tomáše Bati ve Zlíně se dlouhodobě věnuje studiu Baťovy soustavy řízení a jejímu využití v praxi. Její nejčerstvější oblíbená věta Tomáše Bati je nyní: „Svět nepotřebuje, abyste jej zachraňovali. Zachraňte sebe tím, že budete budovat sebe. Tím zachráníte svět.

V odpoledním bloku nás nejvíce zaujal náš manažer DTP Bohdan Holona, který velmi hezkou a jednoduchou formou vyprávěl o tom, jak v jsme v Colognii zaváděli monitorovací zařízení na sledování výroby v roce 2011 a co se událo od té doby. Že tam, kde chyběly informace, docházelo k vytváření spekulací, jak dokázali mistři uchopit čísla a grafy a jak jim nyní Plantyst pomáhá. Ovšem bez komunikace lidí mezi sebou to prostě nejde.

Dalšími spíkry konference byli Tomáš Pařízek z M.C. Triton, Ondřej Kováč z českobudějovického Headu, Martin Tomaník a Michal Horáček z Microsoftu a konečně Michal Kutil z pořádající firmy Plantyst představil čerstvé novinky z dílny Plantystu. Celou konferencí provázel Pavel Horáček, bývalý ředitel výroby liberecké firmy Trumpf, který se rozhodl nyní spoluzaložit se svou dcerou knihkupectví s poetickým názvem Knihomil v České Lípě.

Děkujeme za pozvání a těšíme se zase za rok!

 

Více o konferenci zde

 

Sdílejte článek na sociálních sítích