+420 321 752 111
Tiskové technologie

Potištěné laminátové tuby pro kosmetiku značky Manufaktura

Case study_Manufaktura_PH.JPG

Zakázka, kterou společnost Colognia press realizovala pro Český národní podnik a jeho značku Manufaktura, spočívala v požadavku na vysoce kvalitní potisk laminátových tub pro krémy dané značky. Použit byl flexotiskový stroj Gallus RCS 330 a tiskové desky Asahi.

 

Tiskárna Colognia press nabízí široký sortiment výrobků, který stále rozšiřuje. Pomáhá jí k tomu moderní strojové vybavení. Mezi produkty této ryze české firmy patří především klasické a speciální etikety, ale zabývá se také celou řadou dalších produktů, jako jsou například visačky, flexibilní obaly nebo vstupenky. V neposlední řadě zde umí potiskovat laminátové tuby. A právě těm se budeme věnovat v případové studii o kosmetice Manufaktura společnosti Český národní podnik.

Také Český národní podnik se sídlem v Praze je 100% česká společnost, která působí na trhu již od roku 1991. V areálu bývalého cukrovaru v pražských Čakovicích vyvíjí, vyrábí a ve vlastní obchodní síti prodává přírodní kosmetiku Manufaktura. Inspiraci hledá v místní historii, tradici a přírodě. Pří výrobě využívá lokální suroviny s vysokým obsahem přírodních ingrediencí. Jenom pro zopakování, více jsme o společnosti psali v říjnovém vydání, je důležité zmínit, že celý kosmetický koncept doprovází myšlenka domácích lázní vycházející z české lázeňské tradice. Cílem je zmírnit novodobou uspěchanou dobu a navodit pocit pohody.

V Manufaktuře jsou také aktivní v oblasti ekologie a udržitelného rozvoje. Neustále se zamýšlí nad otázkami, jak tvořit, vyrábět i prodávat v rámci zachování co největší ohleduplnosti vůči přírodě. Popsaný koncept a filozofie firmy by se měl odrážet také v grafickém designu obalů.

Společnost Český národní podnik oslovila kolínskou tiskárnu Colognia press s poptávkou na výrobu potištěných laminátových tub na kosmetiku. „Vnímali jsme to jako příležitost, protože laminátové tuby umíme potiskovat, a proto jsme se s klientem domluvili na společné návštěvě v naší firmě. Vždy vnímáme jako velkou výhodu, když nás klient navštíví přímo u nás, protože tak máme možnost ukázat mnohem více,“ uvádí Jiří Havránek, produktový manažer Colognie. Klient požadoval kvalitní tisk, doplněný o ražbu a sítotisk, kromě toho si přál také kompletaci tub. „Pro naše nové produkty jsme v loňském roce hledali nového dodavatele PBL tub. Po prohlídce výrobního zázemí společnosti Colognia press v únoru jsme se rozhodli pro tuto tiskárnu. Už po nátisku nám bylo jasné, že kvalita tisku výrazně převyšovala stávajícího dodavatele,“ vysvětluje Martin Homolka, vedoucí zásobování společnosti Český národní podnik.

„Prvním produktem v novém designu byl pečující levandulový krém na ruce a nohy, poté následoval osvěžující krém na ruce orange & grapefruit a hydratační krém na ruce s meruňkovým olejem,“ doplňuje Jiří Havránek. Jelikož jsme schopni zajistit kromě potisku i kompletaci, ušetřili jsme klientovi práci s řešením jednotlivých subdodávek a nabídli mu vše jako kompletní službu.

„Vlastní výroba a dodání finálních tub bylo bez problému a proběhlo v dohodnutém termínu. V návaznosti na tuto dobrou zkušenost se snažíme u firmy Colognia press tisknout většinu používaných tub, neboť kvalita provedeného tisku zvedá atraktivitu celého obalu,“ hodnotí spolupráci Martin Homolka. 

Více info v posledním v časopisu Packaging Herald 1-2/2020

Sdílejte článek na sociálních sítích