+420 321 752 111
Tiskové technologie

Tiskové desky Asahi AWP™: Nejlepší tisková kvalita i další krok k udržitelnosti

Koncem roku 2014 jsme instalovali technologii na výrobu flexotiskových desek AWP™ od firmy Asahi Kasei. Dnes již můžeme bezpečně říci, že jsme tímto krokem výrazně zvýšili naši tiskovou kvalitu, zlepšili produkční čas stroje a snížili negativní dopad, který má jejich výroba na životní prostředí.  

Vysoká tisková kvalita

Díky speciálnímu chemickému složení tiskových desek je upraveno jejich povrchové napětí, což následně zabezpečuje excelentní přenos tiskové barvy. Díky tomu můžeme tisknout za použití nižšího tlaku tiskové desky na potiskovaný substrát a tím zvyšujeme její životnost. Využívaná technologie „Pinning technology for Clean Transfer“ umožňuje tisknout dlouhé zakázky bez nutnosti přestávek nutných k čištění tiskové desky. Tím dosahujeme skutečně dramatického zvýšení tzv. uptime (produkčního času stroje). 

Nižší spotřeba energie

V roce 2019 jsme posunuli výrobu desek o další stupeň výše. Jako vůbec první a doposud jediní v Česku a na Slovensku jsme instalovali technologii ESKO XPS Crystal. Toto řešení využívá k paralelnímu přednímu a zadnímu osvitu UV LED diody, které mají v porovnání se standardně používanými UV zářivkami razantně nižší spotřebu elektrické energie. Díky paralelnímu přednímu a zadnímu osvitu se nám podařilo odstranit jeden krok výrobního postupu a zároveň je zabezpečena konsistentní kvalita tiskových desek.

Nižší dopad na životní prostředí

Na rozdíl od ostatních technologií nejsou při výrobě desek používány žádné těkavé látky ani nevzniká žádný nebezpečný odpad, pro vymývání desek stačí obyčejná voda. Technologie má tedy násobně nižší dopad na životní prostředí než dříve používané solventní nebo termické řešení, zároveň zanechává nejnižší uhlíkovou stopu.

Chcete-li se pravidelně (ne však častěji než jednou za měsíc) dozvídat o dalších řešeních, které vám můžeme nabídnout, přihlaste se k odběru novinek.

Sdílejte článek na sociálních sítích