+420 321 752 111
Firemní novinky

Variabilní data v praxi - HP SmartStreamMosaic

SmartStreamMosaic.jpg

Na semináři o variabilních datech, který v Kolíně pořádal známý producent etiket a flexibilních obalů, společnost Colognia press byl představen i SW, o kterém se v souvislosti s obaly a digitálním tiskem v současnosti velmi často hovoří - HP SmartStreamMosaic.

A protože společnost má ve svém portfoliu tiskových technologií i HP Indigo, má se SW již řadu zkušeností.

Mezi průkopníky práce s digitálními variabilními daty patří společnost Coca Cola. Ostatně, kdo by i na našem trhu neznal onu pověstnou akci, kde na každé etiketě bylo natištěno jiné jméno a tento nápoj kupovali nejenom jeho příznivci, ale i lidé, kteří obvykle pijí něco jiného (zřejmě egocentrismus, který je trochu zakořeněný v každém z nás). Od těch dob variabilní data udělala skokovou změnu, jak ostatně bylo snad patrné i z videa v minulém příspěvku.

Jak lze s variabilními daty pracovat pomocí SW aplikace HP SmartStreamMosaic ukázal v Kolíně Bohdan Holona (Colognia press), který s ní má velké praktické zkušenosti.

Co je aplikace Mosaic?

Aplikace HP SmartStream Mosaic umožňuje snadné vytvoření variabilních dat, které se liší nejenom textem či barvou, ale třeba i posunutím obrazu, deformací, zvětšením, rotací či vygenerovanými barevnými kombinacemi některých prvků. Tímto způsobem lze vytvořit nekonečné řady personalizovaných obalů se společným grafickým základem.

http://syba.cz/variabilni-data-v-praxi-hp-smartstreammosaic