+420 321 752 111
Firemní novinky

Velká výprava na Jižní Moravu do firmy Sonnentor

Sonnentor 1.jpg

V pátek 13.9. 2019 se téměř celá Colognia press vydala na velkou výpravu do Čejkovic, aby zde navštívila našeho zákazníka - firmu Sonnentor, pro kterou vyrábíme flexibilní obaly. 

Bylinkový BIO ráj nabízí exkurze ve výrobě, ročně jej navštěvuje tisíce turistů a návštěvníků, kteří mohou vidět transparentní podnikání SONNENTORU na vlastní oči. SONNENTOR neprodává své produkty do nadnárodních řetězců a supermarketů, ale přesto se mu daří pomalu získávat nové zákazníky, zřizovat v Čejkovicích nová pracovní místa i podporovat regionální dodavatele.

Začátkem devadesátých let, kdy byl SONNENTOR v Rakousku ještě malá firmička o třech zaměstnancích, se setkávají Johannes Gutmann a Tomáš Mitáček na jedné konferenci o ekologickém zemědělství. Netrvalo dlouho a v roce 1992 společně založili na jižní Moravě český SONNENTOR. "Učarovala mně tehdy myšlenka dělat smysluplnou práci na pomezí potravin a lidové medicíny a pomáhat s odbytem kvalitních produktů ekologických zemědělců. Když mi Johannes v roce 1992 nabídl, abych se s ním pokusil vytvořit něco podobného v České republice, byl jsem právě před ukončením školy a neváhal jsem ani minutu.” vzpomíná Tomáš Mitáček.

V jihomoravských Čejkovicích opravil SONNENTOR nejprve areál starého zdevastovaného Havlíčkova mlýna a později celý areál starého rozpadlého kravína na kopci nad historickými Templářskými sklepy a proměnil ho v moderní výrobní areál na zpracování bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. SONNENTOR patřil od začátku k jedněm z prvních průkopníků ekologického zemědělství v České republice. V roce 2009 nastoupil do vedení čejkovického SONNENTORU Josef Dvořáček a navázal na práci zakladatelů. Další přestavba čejkovického výrobního areálu v roce 2012 dala vzniknout turistickému bylinkovému ráji. 

Děkujeme mnohokrát za vlídné přijetí.

#Sonnentor #Bio #Happiness@Work

Sdílejte článek na sociálních sítích