+420 321 752 111

Max Drinks

Společnost MaxDrinks vznikla v roce 2002 a navázala na dlouholetou tradici výroby nápojů.

Historie firmy Max Drinks

Společnost MaxDrinks vznikla v roce 2002 a navázala na dlouholetou tradici výroby nápojů v areálu bývalého pivovaru v Kralupech nad Vltavou. Pivovar zde byl založen již v roce 1876 a až do roku 1979 se zde vyrábělo pivo pod značkou Bohemia a Vltavan. V současné době společnost stáčí alkoholické i nealkoholické nápoje dle požadavků klientů, zajišťuje reklamní plechovky a produkuje vlastní výrobky – energy drinky, ice tea, limonády, aloe drinky, minerální vody, míchané nápoje.

Požadavky klienta

Obalový trh se v posledních letech stále více mění ve prospěch kratších zakázek realizovaných především digitálním tiskem na úkor konvenčních tiskových technologií. Zakázky se zkracují a dochází k častým obměnám obsahu, ať už z legislativních nebo marketingových důvodů.

„To nás již před lety vedlo k instalaci prvních digitálních technologií, s cílem vyhovět těmto výzvám a novým trendům. Zároveň jsme tím dostali možnost naplno využít všechny výhody digitálního tisku, mezi kterými rezonuje hlavně možnost tisku customizovaných dat,“ říká Bohdan Holona /DTP manažer/ a dodává: „Od jednoduchých tisků černobílých variabilních dat jsme se postupně dopracovali k tisku sofistikovanějších etiket a s příchodem nového tiskového stroje HP Indigo se nám otevřely možnosti tisku variabilních barevných dat.“

Výsledkem je možnost poskytovat zákazníkům neotřelá řešení v podobě tisku plnobarevných obrázků z databází nebo tisk sérií produktů, kde je každý jediný kus v řadě odlišný a přece tvoří jeden logický celek. MaxDrinks, která se zaměřuje na výrobu – stáčení energetických nápojů na zakázku a s tím i spojuje službu etiketování a sleevování plechovek určených k reklamním účelům a která si k potisku obalů aplikovaných na své výrobky vybrala společnost Colognia press. „Při obchodním setkání s jednatelem společnosti Maxdrinks Zdeňkem Kubíkem, jsme došli společně k závěru, že oblast energetických nápojů je přesně ten společný zájem, kde tyto technologie nachází své logické uplatnění,“ vysvětluje Bohdan Holona.

Naše řešení

Použita byla technologie HP SmartStream Designer, která nabízí marketingovým oddělením našich zákazníků nové nástroje, pomocí kterých je možné přidat obalu další hodnotu ve formě variabilních dat například ve formě variabilního pozadí, číselných řad a QR kódů. Pomocí této technologie je možné vytvářet neotřelá grafická řešení. Díky přímému propojení softwarové části s tiskovým strojem HP Indigo WS 6800 získala naše firma možnost okamžitě převádět tyto nápady do praxe například pro účely jednorázových marketingových kampaní a nebo pro malosériové zakázky produktů uváděných na trh.

Jako pilotní projekt byla zvolena edice energetických drinků s broskvovou příchutí. Čelní strana obsahuje 24 střídajících se MEME obrázků, zbytek obalu pokrývá (kromě nezbytných legislativních informací náhodně generovaný vzor. Tisk proběhl v nákladu 20 000 kusů a v tomto množství neexistují dvě totožné grafiky. Každá plechovka je tedy absolutní originál.

Hodnocení klienta

„S výsledným produktem jsme spokojeni. Komunikace a vše kolem nového řešení byla bez problému, zástupce DTP oddělení nám velmi dobře vysvětlil nové možnosti digitálního tisku a technologie HP Indigo WS6800 a přesvědčil nás o výhodách personifikovaného tisku s inovativním softwarem HP SmartStream.“ 

– Zdeněk z MaxDrinks

Mám zájem o podobné řešení