+420 321 752 111

Sonnentor

V Sonnentoru pevně věří, že v přírodě jsou skryty ty nejlepší recepty na krásný a dlouhý život. A také věří, že kontrolované ekologické zemědělství je jedinou alternativou k následkům zemědělských monokultur a nadprodukce. Koloběh, který́ se zas a znova vrací, neustále se obnovující život, to je jejich základní princip.V Sonnentoru pevně věří, že v přírodě jsou skryty ty nejlepší recepty na krásný a dlouhý život. A také věří, že kontrolované ekologické zemědělství je jedinou alternativou k následkům zemědělských monokultur a nadprodukce. Koloběh, který́ se zas a znova vrací, neustále se obnovující život, to je jejich základní princip.

Historie

Společnost Sonnentor má své původní kořeny v Rakousku. Její historie se začala psát již v roce 1988, kdy její v té době teprve 23letý zakladatel Johannes Gutmann začal objíždět lokální trhy s výrobky od místních sedláků, kteří v tehdejší velmi chudé oblasti rakouského Waldviertlu svým hospodařením doslova bojovali o existenci. Od ostatních se Johannes lišil především tím, že prodával nejen balené čaje, bylinky a koření, ale spolu s nimi také příběh lidí, kteří tyto výrobky vypěstovali.

Uplynulo pár let a na konferenci o ekologickém zemědělství se Johaness seznámil s Tomášem Mitáčkem. V roce 1992 společně založili na jižní Moravě český Sonnentor.

 

Ekologie

Johannes Gutmann byl horlivým zastáncem zdravého života a ekologického zemědělství již v době, kdy obecně lidé tolik neřešili původ a složení potravin a kdy bioprodukty rozhodně nepatřily do zájmů široké veřejnosti. Ekologie a udržitelnost jsou v popředí zájmu společnosti dodnes. Jejich prvořadým cílem je co možná nejméně zatěžovat planetu a šetrně přistupovat k životnímu prostředí. Samozřejmostí je důsledné ekologické třídění odpadu, ale také třeba spolupráce společnosti s jejími partnery výhradně v duchu fair trade, podpora českých pěstitelů, oživování tzv. „brownfields“, což znamená revitalizaci starých výrobních závodů, nebo zcela bezodpadové zpracování bylin, kdy se prach, který při jejich zpracování vzniká, peletuje a je možné jej tedy kompletně ztopit. Sonnentor také patřil od začátku k jedněm z prvních průkopníků ekologického zemědělství v České republice.

Sonnentor pochopitelně klade velký důraz i na výběr obalových materiálů. Používá převážně takové, které jsou recyklovatelné (papír) nebo kompostovatelné (filtrační papír, filtrační materiál z kukuřičného škrobu pro pyramidální nálevové sáčky, celulózová fólie). A právě obaly čajových sáčků jsou vyráběny a potiskovány u nás v Colognia press.

Hodnocení klienta

Od roku 2019 spolupracujeme v oblasti balení čajových sáčků se společností Colognia press z Kolína. Colognia press pro nás tiskne na biologicky rozložitelný materiál vodou ředitelnými barvami, což odpovídá našim ekologickým ideálům a směrnicím. Při naší spolupráci oceňujeme zejména jejich flexibilitu a připravenosti řešit nové projekty.“

– Radka ze Sonnentoru

Více informací o společnosti Sonnentor zde

Mám zájem o podobné řešení