+420 321 752 111

Vitana

Vitana je moderní potravinářskou firmou, která v současné době zaměstnává 600 zaměstnanců.

Historie firmy Vitana

Vitana datuje svou historii již od roku 1919. V dubnu 2013 se stala součástí norského nadnárodního koncernu Orkla ASA – lídra na skandinávském trhu značkových potravin. Její aktuální portfolio tvoří více než 300 druhů produktů vyráběných v Byšicích, Varnsdorfu a Roudnici nad Labem.

 

Seminář na téma „Variabilní data v praxi“

Colognia je lídrem na trhu v inovacích i tiskových technologiích. Společnost je schopna zákazníkům, co se týče výrobního portfolia, nabídnout opravdu široké možnosti – od konvenčních tisků (především flexotisk, sítotisk) až po nejmodernější digitální technologie. Přemýšleli jsme, jak tyto informace zprostředkovat stávajícím zákazníkům, případně pozvat nové potenciální zákazníky a partnery, a proto jsme v lednu letošního roku zorganizovali první seminář, jehož cílem bylo představit možnosti tisku variabilních dat, díky digitální technologii HP Indigo WS 6800 a softwaru HP SmartStream Mosaic. Chtěli jsme oslovit silného partnera, se kterým můžeme společně růst. Navázali jsme spolupráci s jedním z největších českých potravinářů, se společností Vitana a.s.

 

Požadavky klienta

Zástupci firmy Vitana se zúčastnili tohoto workshopu. Už v průběhu prezentace bylo zřejmé, že jsme naladěni na stejné vlně. Vitana přišla s požadavkem výroby sleevů na steakové omáčky. Nejprve jsme koketovali s myšlenkou, že každá sklenice bude zcela unikátní. Díky softwaru pro úpravu tiskových dat jsme schopni vytvořit nekonečně dlouhé varianty různých obalů. Představte si obal na regálu, ve kterém je stejný produkt – stejná steaková omáčka. Rozdíl je v tom, že každá sklenice hraje jinými barvami a zákazníci se tak při výběru mohou rozhodovat na základě emocí.

Každá steaková omáčka tak může mít svůj jedinečný styl.  Na zákazníka jsme byli připraveni a odprezentovali jsme naší verzi omáček ve stylu „mexico“. Naše verze obalu byla zajímavá, ale zvolili jsme konzervativnější styl.

Marketingové oddělení Vitany nás ovšem mile překvapilo svojí myšlenkou. Pojďme ze Steakových omáček udělat “GORILOVÁNÍ“. Představme si veselou grilující gorilu. Cílem je vytvořit barevný, veselý shrink sleeve v malých sériích, který změní design stávajícího obalu.

Perfektní nápad, proč při něm nevyužít právě našich technologií a výhod digitálního tisku?

Naše řešení

  • Rychlá výroba testující várky. Do 7 pracovních dnů proběhla 3D simulace deformací tiskových dat a poté zkouška ve výrobním závodě, za pomoci odborného technického dohledu z našich řad. První test nedopadl dobře, ale to nás nezlomilo. K dalšímu testu jsme přivezli vzorky na 3 různých materiálech. Jeden z nich fungoval a bylo vyhráno.
     
  • Nízké objednávkové množství a implementace na trh.  Na základě úspěšného testu bylo objednáno celkem 18.000ks ve 4 motivech. Výroba proběhla bez větších komplikací a produkt byl uvedený na trh. V následujících týdnech jsme si ověřili, že tento projekt na trhu funguje a prodejnost produktu roste. Díky tomu jsme v další objednávce získali další 2 nové příchutě, které nově ozdobila gorila.
  • Nulové vstupní náklady na předtiskovou přípravu. Díky digitální technologii HP Indigo jsme schopni pružně reagovat na jakékoliv změny v rámci legislativy a jiných grafických úprav na přání zákazníka. Termín dodání tak zůstává pro objednávky nových designů i opakovaných výrob.
  • Tisk přímých barev. Dnes už jsme schopni vytisknout 98% všech Pantone barev, takže nebyl problém při tisku loga.

Hodnocení klienta

"Digitální tisk otevírá nové možnosti, jak oslovit zákazníky a pružněji reagovat na trendy na trhu. Již teď pocitujeme zkracujici se životnost designů, která nás tlačí do menších a menších tiskových sérií. Použití digitálního tisku se před g(o)rilovací sezónou přímo nabízelo, limitovaná edice s nízkým tiskovým nákladem byla první vlaštovkou a podle pozitivních ohlasů jak interních, tak externích zákazníků věříme, že v budoucnu uplatníme i variabilní data, která posouvají komunikaci zákazníkovi zase o kus dál. Zároveň oceňujeme pružnost, se kterou Colognia reagovala na naše požadavky, a kreativní přístup při vytváření designů."

– Katka z Vitany

 

Závěr

Díky tomuto projektu jsme získali další potřebné zkušenosti, které nás posunou dál. Nebojte se odvážných nápadů a zkuste jejich realizaci s námi. Můžeme vyprávět i Váš příběh….

 

 

Mám zájem o podobné řešení