+420 321 752 111

Yankee Candle

Yankee Candle® Company, Inc. je předním světovým výrobcem aroma svíček a interiérových vůní a jejich produkty se prodávají v tisících obchodech po celém světě.

Představení společnosti Yankee Candle

Počátky společnosti Yankee Candle se datují jíž do roku 1969. Dnes, po více než 50 letech od založení společnosti, je Yankee Candle stoprocentní dceřinou společností Newell Brands s mezinárodní velkoobchodní zákaznickou sítí.

Začátky spolupráce

První oslovení proběhlo ze strany Yankee Candle v květnu 2017. Následující rok a půl jsme provedli mnoho testování a ladili jsme grafickou i technickou podobu etiket tak, aby vyhovovala představám a náročným požadavkům klienta. Teprve po dlouhých 18 měsících došlo na první faktickou objednávku.

Požadavky klienta

Úskalím celého projektu bylo hned několik oblastí. Nejdříve jsme museli certifikovat materiály identické nebo co nejvíce technicky podobné těm, které standardně používá dodavatel (náš konkurent) v USA. Vytypované materiály musely vyhovět jak legislativně, tak i z pohledu cenové efektivity nebo zpracovatelnosti na aplikačních linkách.

Dále jsme museli zvládnout náročné schvalovací procesy u všech druhů etiket a následně enormní nápor objednávek - procesně, výrobně i logisticky, to vše s cílem dodržet požadovaný dodací termín.

Naše řešení

Pro Yankee Candle tiskneme grafické etikety s velkou přidanou hodnotou a vysokou tiskovou náročností. Jediným průchodem flexotiskového stroje aplikujeme rotační sítotisk, horkou ražbu, flexotisk (kombinace bílé barvy a CMYK) i finální ochranu laminační fólií, kterou pokrýváme celou plochu etikety. Schopnost aplikovat všechny výše zmíněné prvky při jednom jediném průchodu strojem znamená značnou úsporu jak v podobě množství použitého materiálu, tak i v době trvání celé zakázky.

Ani samotný materiál nepatří k běžně používaným. Abychom splnili klientův požadavek o nenápadnosti etikety jako takové, zvolili jsme transparentní PP fólii. Tento typ materiálu se používá především pro dekoraci kosmetických a farmaceutických produktů balených do skleněných lahví. Pro aplikaci etikety jsme vybrali snímatelné lepidlo, díky kterému je možné ji kdykoli v budoucnu jednoduše odlepit. Celé toto řešení nese transparentní PET podložka, která zabezpečuje bezproblémový aplikační proces na balicí lince u klienta.

Výroba etiket probíhá za použití těch nejmodernějších technologií, jaké máme k dispozici. Kvalitu tisku zabezpečují kromě samotného tiskového stroje také prémiové flexotiskové desky ASAHI. Tím posouváme kvalitu přenosu každého tiskového bodu na úplně jinou úroveň. Neméně důležitá je i kontrola tisku. Na celý proces výroby dohlíží stoprocentní HD kamera, díky které dokážeme odhalit i tu nejmenší nedokonalost dřív, než se etiketa dostane ke klientovi.

 

Naše hodnocení

Flexibilně jsme se přizpůsobily náročným požadavkům klienta a vytvořili jsme nástroje a prostředí pro bezproblémovou spolupráci. Zvládnout celý projekt jak výrobně, tak procesně bylo náročné hlavně z pohledu počtu všech designů - pracujeme momentálně s několika tisíci aktivními položkami. 

Yankee Candle patří k našim TOP klientům, na které jsme náležitě hrdí a těšíme se na prohloubení spolupráce a na další nové výzvy. Tato spolupráce je mimo jiné vizitkou vynikající týmové práce všech lidí v Colognia press, kteří se na zakázkách pro Yankee Candle podílejí. 

Hodnocení klienta

Přesun výroby grafických etiket z USA do České republiky byl v prvopočátcích téměř nemyslitelný. Ovšem velkým úsilím a tvrdou prací se vše podařilo a dnes je pro nás Colognia press, a.s. klíčový dodavatel. V průběhu spolupráce jsme si vytvořili pevný obchodní vztah, který je založený na upřímnosti a přímosti obou stran. Na základě toho jsme schopni zdolávat nové výzvy a posouvat se dál.​

Míša z Yankee Candle

Galerie

Mám zájem o podobné řešení