O Colognia press

Žijeme nejen v samolepkách zalepení už víc jak 27 let, během kterých jsme vyrostli v jednu z největších tiskáren v České republice s širokým sortimentem výrobků. Je tedy jasné, že už se jen tak neodlepíme.

Produkty

Portfolio našich produktů zahrnuje širokou škálu samolepicích etiket, flexibilní obaly, shrink sleeve obaly, potisk laminátů i speciální tisky z role na míru klientům.
Pro lepší orientaci můžete také využít inspirace na základě segmentově členěného portfolia.

Oborová řešení

Dodáváme své produkty v rámci širokého spektra zákazníků. Každé oborové řešení má svá specifika a speciální potřeby. Zkušenosti, získané za dobu existence tiskárny Colognia press, jsou naším jedinečným vkladem do profesionální spolupráce s mnoha různorodými klienty.

Technologie

Používáme nejlepší mašiny na světě, které obsluhují skuteční mistři svého řemesla. Na naší kvalitě je to vidět. 

CS EN DE
Zákaznická podpora +420 321 752 111
Instagram Facebook LinkedIn
Hybridní Gallus Labelfire 340

Hybridní Gallus Labelfire 340

Gallus Labelfire 340 je určený pro tisk samolepicích etiket, které se vyznačují vysokou kvalitou tisku, odolností barev a celou řadou možných zušlechtění.

Gallus Labelfire kombinuje výhody obou světů – bezkonkurenční kvalitu maximálně efektivního digitálního UV tisku s produktivitou a rychlostí flexotisku. To přináší celou řadu výhod, jako je zrychlení výroby, efektivita i zcela nové možnosti tisku.

Výhody

 • Vysoká kvalita tisku (1200 DPI)
 • Krátké a středně dlouhé zakázky
 • Až 4 flexotiskové agregáty s širokými možnostmi zušlechtění
 • Digitální injektová jednotka s možností potisku až 8 barvami
 • Semirotační výsek, případně kombinace s offline laserovým výsekem
 • Simulace sítotisku pomocí DEU agregátu
 • Veškeré zušlechtění i dokončovací procesy v jedné výrobní operaci

Bližší specifikace

Gallus Labelfire 340 je určený pro tisk samolepicích etiket. Stroj propojuje nejnovější technologii digitálního tisku s výhodami konvenčního tisku. Odtud označení „hybridní“. Kromě klasických flexotiskových jednotek jsou součástí stroje také další agregáty, které nám umožňují aplikovat různá zušlechtění i dokončovací procesy, a to v jedné výrobní operaci.

Stroj máme konfigurovaný na krátké a středně dlouhé zakázky. Na začátku se nachází 2 flexotiskové jednotky, z čehož jednu můžete využít například pro nános ražební fólie. Následuje digitální inkjetová tisková jednotka a za ní opět 2 flexotiskové agregáty, mezi kterými je speciální DEU agregát. To vše je zakončeno semirotačním výsekem, případně možností kombinace s offline laserovým výsekem.

Barvy

Kombinace digitální bílé, CMYK, oranžové, fialové a zelené znamená, že můžeme pokrýt značnou část barevné škály PANTONE vzorníku.

Šíře materiálu a rychlost tisku

Maximální možná vstupní šíře materiálu je 340 mm. To nám umožňuje tisknout ve více produkcích vedle sebe a tím pádem šetřit materiál, čas, energie i vaše peníze.

Oproti klasickému digitálnímu tisku se s Gallus Labelfire dostáváme na vyšší rychlost zpracování. Tento stroj může tisknout rychlostí až 70 bm/min. To je zhruba 2x tolik co klasický digitální stroj.

Sítotisk i pro krátké série

DEU agregát je určen pro digitální nános reliéfního laku do výšky až 100 mikronů. Jedná se tedy o alternativu ke klasickému sítotisku. Jeho výhodou je, že nemusíte platit náklady za síto. Je tedy cenově dostupný i pro krátké série.

Reliéfní lak se nanáší pomocí inkjetových hlav a je precizní i v jemných detailech. Mimoto na něj můžeme aplikovat studenou ražbu a docílit tak efektu metalického (kovového) reliéfu, tzv. mettalic doming.

Ekologie

Gallus Labelfire je první stroj v naší stáji, který u flexotiskových jednotek využívá LED systém pro sušení barev. Mezi výhody oproti klasické UV technologii patří:

 • Výrazně nižší energetická spotřeba
 • Nižší emise CO2, zcela bez rtuti a bez ozónu
 • Vyšší životnost
 • Nižší potřeba údržby
 • Okamžité zasychání barev
 • Minimální čas na zahřátí/ochlazování celého systému

Díky tomu je stroj maximálně produktivní, oproti klasické UV technologii šetří životní prostředí a dosahuje značných úspor energií.

Potřebujete poradit s výběrem technologie, finalizace nebo s čímkoliv dalším?
Volejte zákaznické centrum +420 321 752 111 nebo kontaktujte naše odborníky.

Instagram Facebook LinkedIn
26
1996-2023
© 2023 Colognia press, a.s.
Developed by KREATURA.CZ