+420 321 752 111

Manufaktura

V Manufaktuře ctí tradice, krásy přírody a význam životního prostředí. Jsou aktivní, a v tomto směru jistě i inspirací pro ostatní, v oblasti ekologie a udržitelného rozvoje. Intenzivně se zamýšlí nad otázkami, jak tvořit, vyrábět i prodávat s co největší ohleduplností vůči přírodě.

Představení společnosti MANUFAKTURA

MANUFAKTURA s.r.o. je 100% česká značka, jejíž příběh se začal psát již v roce 1991. Vyvíjí, vyrábí a ve vlastní obchodní síti prodává kosmetiku Manufaktura, která je inspirována místní historií, tradicí a přírodou. Zakládá si na poctivé kvalitě, lokální výrobě a preferenci místních surovin i obalů, vysokém obsahu přírodních ingrediencí, jemném složení, udržitelnosti, pokoře a respektu k přírodě. Svým zákazníkům přináší originální recepty na domácí relaxaci a sortiment doplňuje o nejrůznější doplňky pro kosmetické rituály, na kterých spolupracuje s českými dodavateli. MANUFAKTURA je také pevně spojena s originálním botanickým designem, pro který si nechává malovat rostlinné motivy od českých výtvarnic.

Požadavky klienta

Společnost MANUFAKTURA nás oslovila ohledně výroby potištěných laminátových tub.  Požadovali materiál, který dokáže ochránit produkt bez hliníkové vrstvy – a umožní tak snazší recyklaci, kvalitní tisk doplněný o ražbu a sítotisk, mimo to požadovali i kompletaci tub. Domluvili jsme se na společné schůzce v prostorách naší společnosti. Upřímně si ceníme, když si klient najde čas ve svém nabitém programu a zajede přímo za námi do Kolína. Rádi ho u nás provedeme – ukážeme mu místa, kde se bude jeho produkt vyrábět, a seznámíme ho s celým procesem výroby. Vzájemně se tak mnohem lépe poznáme a navážeme osobnější vztahy, které jsou pro dlouhodobé partnerství a vzájemnou důvěru nedocenitelné.

Naše řešení

Pro výrobu laminátových tub jsme zvolili materiál, který je složen z šesti vrstev polyetylenu. Ten je dále proložen EVOH barierou, která zajišťuje optimální podmínky pro uchování obsahu po celou dobu jeho použitelnosti. Tento typ materiálu se běžně používá pro balení kosmetických produktů.

Vzhledem k celkovému objemu zakázky a požadovanému zušlechtění, jsme pro potisk laminátu vybrali náš flexotiskový stroj od značky Gallus. Jediným průchodem tohoto stroje aplikujeme reliéfní lak pomocí rotačního sítotisku, studenou ražbu, 5 UV flexotiskových barev a matný parciální lak.

K samotnému tisku používáme flexotiskové desky AWP™ od firmy Asahi Kasei. Díky speciálnímu chemickému složení těchto tiskových desek je upraveno jejich povrchové napětí, což následně zabezpečuje opravdu excelentní přenos tiskové barvy. Právě díky nim je výsledná kvalita potisku dle očekávání klienta.

Jelikož jsme schopni zajistit mimo potisk laminátových tub i jejich celkovou kompletaci, ušetřili jsme klientovi práci s řešením jednotlivých subdodávek a nabídli mu vše jako kompletní službu.

 

Naše hodnocení

Tisknout pro Manufakturu je pro nás vždy dobrou výzvou. V grafikách se vkusně doplňuje flexotisk se sítotiskem, ražbou a trendy matným vzhledem. Baví nás posouvat naše hranice s každou novou grafikou dál a dál. Když se grafika a tisk hezky doplňují, úspěch se dostaví – v roce 2020 získali Manufaktura a Colognia press společnou prací ocenění Obal roku.

Hodnocení klienta

Pro nové produkty jsme poptávali nového dodavatele PBL tub, který dokáže zajistit náležitou kvalitu tisku pro náročné designové pojetí našich výrobků a zároveň nám umožní i nadále vyrábět obaly v Čechách, což je pro nás s ohledem na důraz na udržitelnost velice důležitý faktor. Po prohlídce výrobního zázemí v únoru 2019 jsme se rozhodli pro objednání jednoho druhu tub. Už po nátisku bylo jasné, že kvalita tisku převyšuje stávajícího dodavatele. I vlastní výroba a dodání finálních tub byla bez problému a v dohodnutém termínu. V návaznosti na tuto zkušenost se snažíme u firmy Colognia press, a.s. tisknout většinu používaných tub, neboť kvalita provedeného tisku zvedá atraktivitu celého obalu.

– Martin z Manufaktury

Galerie

Mám zájem o podobné řešení