+420 321 752 111

Blog

Gallus Labelfire – kombinujeme výhody obou světů
Tiskové technologie

Tiskové služby posouváme s Gallus Labelfire zase o kus výš

Povedlo se! Nový tiskový stroj je tu a s ním přichází i nová éra našich tiskových služeb. Nebavíme se o ničem menším než o novém hybridním tiskovém stroji Gallus Labelfire 340.

_M2A0713.jpg
Firemní novinky

Nedostatek materiálů a rostoucí inflace akceleruje změny v souladu s vizí Colognia press z roku 2021

Nové prostory, efektivnější práce založená na procesním řízení a automatizaci a rozvoj kompetencí zaměstnanců. I tak by se dala shrnout nová vize naší společnosti na nadcházející roky.

Colognia press WorldStar Awards 2022
Ocenění a certifikace

Pro světové ocenění jsme si zaletěli do evropského centra módy

Na podzim loňského roku jsme si vítězstvím v národní soutěži Obal roku 2021 vysloužili možnost ucházet se o světové ocenění WorldStar Awards. Nakonec nám zacinkala rovnou 2 ocenění – vedle klasického v kategorii „ostatní“ také zlatá cena ve speciální kategorii za marketing.

Smývatelné etikety – Wash-off.jpg
Udržitelnost

Smývatelné etikety

Smývatelné etikety nacházají stále větší oblibu, a to jak u výrobců, tak u jejich koncových spotřebitelů. Ruku v ruce s tímto trendem jdou také výrobci materiálů pro etikety i tiskárny samotné. Nás nevyjímaje.

Miroslav_Galuska_kancelar.JPG
Firemní novinky

Colognia má nového muže ve svém vedení

Koncem roku 2021 změnila židle v kanceláři ředitele společnosti svého majitele. Štěpánku v čele Colognie vystřídal Miroslav Galuška – muž s hlubokým technickým zázemím, silnou procesní orientací a vášní pro osobní rozvoj.

rMC - Porovnání (1280 × 720 px).png
Udržitelnost

Jak na ekologické etikety – úvod do nové série

Ve spolupráci s výrobcem a dodavatelem materiálů Avery Dennison a Novinami pro grafický průmysl jsme si pro vás připravili sérii článků, které podrobně představí současné moderní materiály určené pro výrobu a potisk etiket. Vzhledem k současnému trendu se zaměříme zejména na materiály pro výrobu ekologických etiket.

Rochardovy cidery – Hromadně – 1200x800.jpg
Udržitelnost

Jak na ekologické etikety – závěr série

Cílem seriálu bylo přiblížit poskytovatelům i zadavatelům tiskových služeb podobu aktuálních možností moderní ekologické výroby a zpracování etiket. V rámci seriálu jsme si představili 5 přístupů nabízejících všechny klíčové vlastnosti a současně splňující nejpřísnější nároky na kvalitu i ekologickou nezávadnost.

Kompostovatelné a rozložitelné (biodegradabilní) etikety
Udržitelnost

Kompostovatelné etikety

Jaký je rozdíl mezi kompostovatelným a biodegradabilním materiálem? A co rozložitelné materiály? Nebo je to to samé? V posledním článku naší eko-série o moderních materiálech na výrobu etiket jsme si posvítili právě na toto téma.

CleanFlake – Portfolio.jpg
Udržitelnost

Etikety pro PET obaly: CleanFlakeTM

Jak jste se mohli dozvědět v předchozích článcích, PET obaly jsou právě tím materiálem, kde není žádoucí použití etiket ze stejného druhu materiálu jako obal.

Udržitelnost

Monomateriály

Monomateriálový přístup k obalům patří k základním stavebním kamenům EcoDesignu a až na výjimky (např. sklo či recyklace PET obalů) je tím nejlepším řešením z hlediska recyklace

NGP – Eko články.png
Udržitelnost

Ať mluví etiketa! Využijme příběh materiálu

Jak jsme si představili v minulém článku, existuje velké množství standardních materiálů s recyklovaným obsahem, které je možné využít na výrobu etiket. Co třeba nechat materiál mluvit za vás? Dnes se zaměříme především na ekologické papíry s prémiovým vzhledem, který hned upoutá každého spotřebitele, a jsou snadno využitelné v moderním marketingovém mixu (v komunikaci).

4h1a4334_1500x1000-7.jpg
Ocenění a certifikace

Vyhráli jsme prestižní ocenění Obal roku 2021

Letos jsme do soutěže přihlašovali jediný exponát, a to CoolCAN – online prodejní kanál na bázi web2print řešení. Sázka na jedinou kartu se vyplatila a my si hrdě a s obrovským potěšením odnášíme ocenění Obal roku 2021.