+420 321 752 111

Blog

small changes can make a BIG difference.jpg
Udržitelnost

Ekologie: téma dnešních dní v Colognia press

Ekologie, recyklace, udržitelnost. To jsou čím dál častěji skloňované pojmy nejen v obalovém odvětví a polygrafii, ale také přímo u nás v Colognia press. Jakožto tiskárna jsme si totiž plně vědomi naší odpovědnosti vůči životnímu prostředí a snažíme se v tomto ohledu dělat každým dnem alespoň malý krůček, který snad bude jednou znamenat velký posun vpřed.​

Udržitelnost

Ekomodulace jakožto prostředek na snížení obalového odpadu

Novela zákona o obalech přijatá v rámci cirkulárního balíčku klade důraz především na snadno recyklovatelný design obalů výrobků. Obaly ohleduplné k životnímu prostředí budou zvýhodňovány – ekologicky i ekonomicky.

Ochranny_stit_Dusan_2.jpg
Pomáháme

Na druhou vlnu koronaviru jsme připraveni

V době karantény i v rámci jejího postupného rozvolňování jsme rozhodně nezaháleli. Kromě naší běžné činnosti se nám také podařilo vyrobit ochranné štíty obličeje a napomoci tak našim zaměstnancům cítit se o něco bezpečněji.

AntiCovid.JPG
Pomáháme

Společně v boji proti Coronaviru - COVID 19

Stejně jako většina z vás, je i naše společnost zasažena současnou situací. Přesto se snažíme dělat maximum pro to, abychom pomohli zásobit výrobní závody potřebnými etiketami, obaly.

ples 4A 2.jpg
Pomáháme

Mládí vpřed!

I letos jsme podpořili "naše mládí", a sice maturitní třídu 4. A kolínského gymnázia darováním předmětů do tomboly na jejich maturitním plese 21. 2. 2020 v Městském společenském domě v Kolíně.

 

Gallus Advanced 1600px_COLOURBOX40976761.jpg
Tiskové technologie

Příběh Gallus LabelMasteru 440 v Colognii

Celý poslední kvartál roku 2019 jsme věnovali instalaci nového tiskového stroje Gallus LabelMaster 440. Od začátku října jsme postupně instalovali části stroje tak, jak nám byly dodávány. 

Small_changes_BIG_difference.png
Udržitelnost

Na webináři jsme ukázali možnosti, jak být víc „eko“

Koncem loňského roku proběhl náš první webinář zaměřený na ekologické materiály. Snažili jsme se ukázat našim zákazníkům, jaké materiály jsou v současné době na trhu a jak by je právě oni mohli zařadit do svého portfolia.

Odpadová_revoluce.png
Udržitelnost

Odpadová revoluce klepe na dveře. Co od ní můžeme očekávat?

Více jak polovina komunálního odpadu v ČR končí na skládkách. Tomu ale bude brzy konec.

Veletrhy a výstavy

INTERPACK 2021

S ohledem na aktuální situaci v souvislosti s onemocněním Covid 19 se organizátor veletrhu INTERPACK po intenzivním jednání s partnery rozhodl odložit konání veletrhu INTERPACK 2020. Nový termín je stanovený na 25.2. – 3.3.2021. Děkujeme za pochopení.
 
Covid.jpg
Firemní novinky

Provozní opatření - Covid 19

Vážení obchodní přátelé, s ohledem na vývoj situace v posledních dnech Vás chceme ujistit, že výroba v Colognii běží i nadále standardně a bez významnějších omezení.

Case study_Manufaktura_PH.JPG
Tiskové technologie

Potištěné laminátové tuby pro kosmetiku značky Manufaktura

Zakázka, kterou společnost Colognia press realizovala pro Český národní podnik a jeho značku Manufaktura, spočívala v požadavku na vysoce kvalitní potisk laminátových tub pro krémy dané značky. Použit byl flexotiskový stroj Gallus RCS 330 a tiskové desky Asahi.

 

ipc20_interpack_tm23_rgb01_1000x596.jpg
Veletrhy a výstavy

INTERPACK 2020

Máme to potěšení vám oznámit, že se letos zúčastníme největšího a nejvýznamnějšího veletrhu balicí techniky na světě - INTERPACK v německém Düsseldorfu 7.-13.5.2020.