+420 321 752 111

Blog

CleanFlake – Portfolio.jpg
Udržitelnost

Etikety pro PET obaly: CleanFlakeTM

Jak jste se mohli dozvědět v předchozích článcích, PET obaly jsou právě tím materiálem, kde není žádoucí použití etiket ze stejného druhu materiálu jako obal.

Udržitelnost

Monomateriály

Monomateriálový přístup k obalům patří k základním stavebním kamenům EcoDesignu a až na výjimky (např. sklo či recyklace PET obalů) je tím nejlepším řešením z hlediska recyklace

rMC - Porovnání (1280 × 720 px).png
Udržitelnost

Jak na ekologické etikety – úvod do nové série

Ve spolupráci s výrobcem a dodavatelem materiálů Avery Dennison a Novinami pro grafický průmysl jsme si pro vás připravili sérii článků, které podrobně představí současné moderní materiály určené pro výrobu a potisk etiket. Vzhledem k současnému trendu se zaměříme zejména na materiály pro výrobu ekologických etiket.

Blog_Ukliďme Česko.png
Udržitelnost

Report: Colognia press uklízela Kolín i široké okolí

Na konci března proběhla celorepubliková akce Ukliďme Česko, do níž se někteří z nás aktivně zapojili. Je až k nevíře, co všechno a v jakém množství jsme sesbírali.

Small_changes_BIG_difference.png
Udržitelnost

Na webináři jsme ukázali možnosti, jak být víc „eko“

Koncem loňského roku proběhl náš první webinář zaměřený na ekologické materiály. Snažili jsme se ukázat našim zákazníkům, jaké materiály jsou v současné době na trhu a jak by je právě oni mohli zařadit do svého portfolia.

Odpadová_revoluce.png
Udržitelnost

Odpadová revoluce klepe na dveře. Co od ní můžeme očekávat?

Více jak polovina komunálního odpadu v ČR končí na skládkách. Tomu ale bude brzy konec.

Smývatelné etikety – Wash-off.jpg
Udržitelnost

Smývatelné etikety

Smývatelné etikety nacházají stále větší oblibu, a to jak u výrobců, tak u jejich koncových spotřebitelů. Ruku v ruce s tímto trendem jdou také výrobci materiálů pro etikety i tiskárny samotné. Nás nevyjímaje.

NGP – Eko články.png
Udržitelnost

Ať mluví etiketa! Využijme příběh materiálu

Jak jsme si představili v minulém článku, existuje velké množství standardních materiálů s recyklovaným obsahem, které je možné využít na výrobu etiket. Co třeba nechat materiál mluvit za vás? Dnes se zaměříme především na ekologické papíry s prémiovým vzhledem, který hned upoutá každého spotřebitele, a jsou snadno využitelné v moderním marketingovém mixu (v komunikaci).

rDT_QR.png
Udržitelnost

Už i termocitlivá etiketa má svoji „eko“ verzi

Představujeme vám první samolepicí termocitlivý papír s 15% obsahem recyklátu. Je vyrobený z odpadu sesbíraného od spotřebitelů a jeho vzhled i vlastnosti jsou totožné se standardními termo eco materiály.

small changes can make a BIG difference.jpg
Udržitelnost

Ekologie: téma dnešních dní v Colognia press

Ekologie, recyklace, udržitelnost. To jsou čím dál častěji skloňované pojmy nejen v obalovém odvětví a polygrafii, ale také přímo u nás v Colognia press. Jakožto tiskárna jsme si totiž plně vědomi naší odpovědnosti vůči životnímu prostředí a snažíme se v tomto ohledu dělat každým dnem alespoň malý krůček, který snad bude jednou znamenat velký posun vpřed.​

Udržitelnost

Ekomodulace jakožto prostředek na snížení obalového odpadu

Novela zákona o obalech přijatá v rámci cirkulárního balíčku klade důraz především na snadno recyklovatelný design obalů výrobků. Obaly ohleduplné k životnímu prostředí budou zvýhodňovány – ekologicky i ekonomicky.